Słynne cytaty

"Słowo się rzekło, kobyłka u płotu." - słowa pewnego szlachcica z Podlasia, który wybrał się do Warszawy, aby uprosić u króla Jana III stanowisko wojewody. Po drodze spotkał nieznajomego na koniu, i radosny oświadczył mu, że jesli nie zostanie wojewodą da królowi do pocałowania zad swojej kobyłki. Owym nieznajomym był król, który ku zdziwieniu szlachcica, puścił te słowa płazem.


"Lepiej było panie Filipie, siedzieć sobie w Lipie" - słowa Cypriana Kamoniaki, skierowane do Filipa obuchowicza, wojewody smoleńskiego w latach 1653-56, który wstępując na urząd nie miał żadnych stronników, a nieszczęśliwie złozyło mu się bronić Smoleńska podczas najazdu Rosjan 1654. Musiał poddać miasto, ponieważ jego obrona była niemożliwa(nienaprawione umocnienia, słaba załoga).

"Zródź babo dziecko, a babie sto lat." - ironiczny komentarz do życzeń składanych małżonkom Annie Jagiellonce i St. Batoremu, podczas ich ceremonii ślubnej, wypowiedziany przez świadka zdarzeń.

"Si non iurabis, non regnabis./Jeśli nie przysięgniesz nie będziesz panował." - słowa przypisywane Janowi Firlejowi do Henryka Walezego, uproszczone z dwóch wypowiedzi: Jana Zborowskiego w Paryżu "Jeżeli tego[przysięgi] nie uczynisz nie będziesz królem Polski." oraz Jana Firleja podczas koronacji Walezego 21 lutego 1574 "Przysięgnij królu, przyrzekłeś!". Henryk W. miał zaprzysiąc postanowienia konfederacji warszawskiej.

Futbol jest jak życie, wymaga wytrwałości, samozaparcia, ciężkiej pracy, poświęcenia i szacunku dla przełożonych.

Futbol nie jest sportem kontaktowym, jest sportem kolizyjnym. Sportem kontaktowym jest taniec.

Duch, wola wygranej i bycia najlepszym są zjawiskami trwałymi. Są dużo ważniejsze niż pojedyncze wydarzenia, które przemijają.

Zwyciężanie jest nawykiem. Niestety przegrywanie jest nim także

Pewność siebie jest zaraźliwa, brak pewności także.

Liderem można się stać - nie urodzić. Liderem można się stać dzięki wielkiemu wysiłkowi, który jest ceną, jaką trzeba zapłacić za osiągnięcie jakiegokolwiek sensownego celu.

Różnica między kimś, kto osiąga sukcesy, a innymi ludźmi nie polega na braku siły czy też wiedzy, ale raczej na braku woli.

Jedyne miejsce, w którym możesz wygrać mecz futbolu, to boisko, jedyne miejsce, gdzie możesz go przegrać, to twoje serce.

Jeden człowiek stosujący się do zasad sportowego zachowania jest dużo więcej wart niż pięćdziesięciu je wychwalających.

W futbol gra się rękami, nogami i barkami, ale głównie wszystkim co mamy powyżej szyi.

Czuję, że jestem najlepszy, ale nie uda wam się zmusić mnie do tego, bym to powiedział.

W futbol gra się na całym świecie. W niektórych krajach nazywają go piłką nożną, w innych – rewolucją. Jest jednak kilka różnic między meczem futbolu i rewolucją – mecz futbolu trwa zwykle dłużej a gracze przyodziewają uniformy. Zwykle jest też więcej ofiar w meczu futbolu. Celem gry jest przeniesienie piłki w pole punktowe przeciwników. Za to uzyskuje się 6 punktów. Punkty nie są przyznawane za zranienia, stłuczenia i otarcia – jednak punkty nie są za to odbierane. Kopanie piłki jest bardzo istotne w futbolu – w rzeczywistości niektórzy gracze, ci bardziej entuzjastyczni, czasem nawet kopną piłkę.

Poza wszystkim futbol jest wspaniałym sposobem na to, żeby wyładować agresję i nie pójść za to do więzienia.

Rugby to bestialska gra, w którą grają dżentelmeni, piłka nożna to dżentelmeńska gra, w którą grają bestie. Futbol to bestialska gra, w którą grają bestie.

Jedyne miejsce, w którym możesz wygrać mecz futbolu, to boisko, jedyne miejsce, gdzie możesz go przegrać, to twoje serce.

W futbol gra się rękami, nogami i barkami, ale głównie wszystkim, co mamy powyżej szyi.

Poza wszystkim futbol jest wspaniałym sposobem na to, żeby wyładować agresję i nie pójść za to do więzienia.

W futbol gra się na całym świecie. W niektórych krajach nazywają go piłką nożną, w innych - rewolucją. Jest jednak kilka różnic między meczem futbolu i rewolucją - mecz futbolu trwa zwykle dłużej, a gracze przyodziewają uniformy. Zwykle jest też więcej ofiar w meczu futbolu. Celem gry jest przeniesienie piłki w pole punktowe przeciwników. Uzyskuje za to się sześć punktów. Punkty nie są przyznawane za zranienia, stłuczenia i otarcia, jednak punkty nie są za to odbierane.

Większość pieniędzy, które zarabiamy w pokera, wcale nie znalazły się w naszej kieszeni za sprawą niezwykłych umiejętności – są tam dzięki nieudolności naszych przeciwników.

Jeszcze nie było gracza, który zawsze by w pokera wygrywał, jeśli więc ktoś się za takiego podaje, jest albo kłamcą albo w pokera nie gra.

Jeśli chcesz zostać mistrzem, musisz mieć wytrzymały pęcherz.

jeżeli chcesz odnieść sukces w życiu, otaczaj się geniuszami. Jeżeli chcesz odnieść sukces w pokerze, otaczaj się kretynami

Nigdy nie szukam przy stole frajera. Szukam mistrza, a potem frajera robię z niego.

Pozostawienie frajera z pieniędzmi jest moralnie naganne.

Przegrywanie jest jak palenie: uzależnia.

Mówią, że poker to gra o sumie zerowej. Musi tak być, skoro zawsze kiedy gram, moja suma wynosi na koniec zero.

Cytaty - strona główna