Mądre cytaty

34 mądre cytaty :

Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz że chcesz coś zrobić, rób to od razu teraz! Dni, które przyjdą, są policzone.

Tylko ci, którzy nauczyli się potęgi szczerego i bezinteresownego wkładu w życie innych, doświadczają największej radości życia - prowdziwego poczucia spełnienia.

Nic się nie spełni, jeśli nie jest wpierw marzeniem.

Wiedzę o świecie można zdobyć tylko w świecie, nie w domu.

Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi.

Zawsze piękniejszą odpowiedź dostanie, kto zada piękniejsze pytanie.

Proście, a będzie wam dane. Szukajcie a znajdziecie. Pukajcie a będzie wam otworzone

Nie możesz zatrzymać żadnego dnia , ale możesz go nie stracić

Zawsze można zacząć od początku

Dobrze jest budzić się z przekonaniem, że dzień , który się zaczyna, wniesie dużo dobrego do mojego życia

„Wytrwaj tę walkę(…) a po wewnętrznej burzy ujrzysz w duszy i sercu stateczną pogodę.”
Bł. Edmund Bojanowski

„Bóg nikomu miłosierdzia swego nie odmówi” św. Faustyna

Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz że chcesz coś zrobić, rób to od razu teraz! Dni, które przyjdą, są policzone

Tylko raz przejdę tą drogą. Dlatego jeśli mogę zrobić coś dobrego lub okazać uprzejmość, muszę to zrobić teraz. Nie mogę tego odkładać, lub zaniedbywać, bo już nigdy nie przejdę tą samą drogą.

Jeśli martwisz się jakąś żeczą, twoje cierpienie nie wynika z rzeczy samej w sobie, lecz jest skutkiem sposobu, w jaki ją oceniasz. A to możesz w każdej chwili zmienić.

Koncentruj się bardziej na własnym charakterze niż na własnej reputacji, ponieważ charakter stanowi o tym, kim naprawdę jesteś, a reputacja to jedynie to, kim jesteś w oczach innych ludzi.

Proście, a będzie wam dane. Szukajcie a znajdziecie. Pukajcie a będzie wam otworzone.

Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi.

Wiedzę o świecie można zdobyć tylko w świecie, nie w domu

Tylko ci, którzy nauczyli się potęgi szczerego i bezinteresownego wkładu w życie innych, doświadczają największej radości życia - prowdziwego poczucia spełnienia.

Początek każdego nawyku jest jak niewidzialna nić, jednak ilekroć powtarzamy swoje działania, wzmacniamy tę nić, dodajemy do niej kolejny splot, aż staje się potężną liną i oplątuje nas więzami nie do zerwania - więzami myśli i czynów

Najpierw tworzymy sami nasze nawyki, potem nawyki tworzą nas

Twierdzę że przyjemności należy unikać, jeśli ich skutkiem ma być większe od nich cierpienie, a pożądać tych cierpień, które przyniosą większą niż one przyjemność.

Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy

Niezależnie od tego czego uczą cię w szkole, odpowiadasz za to aby twój umysł rozwijał się do granic możliwości

Nie wystarczy tylko posiadać dobry umysł. Najważniejsze jest, by go dobrze używać

Przekonanie, które może sie dla mnie zamienić w prawdę... to takie, które pozwala mi najlepiej wykożystać moją siłę i jest dla mnie najlepszym środkiem, by zaprząc do działania moje zalety.

Podczas całego naszego życia używamy tylko cząstki naszej zdolności myślenia. Moglibyśmy bez żadnych trudności opanować czterdzieści języków i nauczyć się na pamięć paru encyklopedii od A do Z, a także ukończyć interesujące nas wydziały na dwunastu uczelniach

Napisane w języku chińskim słowo "kryzys" złożone jest z dwóch symboli: jeden oznacza niebezpieczeństwo, a drugi nowe możliwości.

Niczego wielkiego nie osiągnie się nigdy bez wielkich ludzi, a ludzie stają się wielcy, kiedy są zdecydowani, by się takimi stać.

To umysł zamienia zło w dobro, umysł czyni szczęśliwych bądź zdesperowanych, bogatych lub biednych.

Jedyny sposób, by odkryć granice możliwości, to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe

Doświadczenie nie jest skutkiem tego, co dzieje się z człowiekiem; jest natomiast skutkiem reakcji człowieka na to, co się znim dzieje

Jesteśmy tym co o sobie myślimy. Wszystko, czym jesteśmy, wynika z naszych myśli. Naszymi myślami tworzymy świat.

Mistrzostwo w każdej dziedzinie wymaga pracy, pracy i jeszcze raz pracy.

Cytaty - strona główna